Освітні матеріали

Вікторина «Що ти знаєш про регіональний ландшафтний парк «Приінгульський»

By 03/05/2013 No Comments

1. Запитання. В якому році створено регіональний ландшафтний парк (РЛП) «Приінгульський»? Відповідь: 2002 р.

2. Запитання. Назвіть щонайменше 3 види тварин, які занесені до Червоної книги України, що мешкають на території РЛП «Приінгульський». Відповідь. Видра річкова, подалірій, лебідь-шипун, тхір степовий, канюк степовий…

3. Запитання. Назвіть щонайменше 3 види комах, які занесені до Червоної книги України, що мешкають на території РЛП «Приінгульський». Відповідь. Подалірій, махаон, сколія-гігант.

4. Запитання. Як називається храм, розташований в с. Пелагеївка? Відповідь. Свято-Михайлівський храм Свято-Михайлівського жіночого монастиря (Пелагеївська церква).

5. Запитання. Назвіть щонайменше 3 види рослин, які занесені до Червоної книги України, що зростають на території РЛП «Приінгульський». Відповідь. Брандушка різнобарвна, карагана скіфська, рястка Буше, …

6. Запитання. Назвіть ранньоквітучий вид рослин, який має вогняну назву та був в 2009 р. занесений до нової третьої редакції Червоної книги України. Цей вид також зростає на території парку. Відповідь. Горицвіт весняний.

7. Запитання. Які річки протікають по території РЛП «Приінгульський»? Відповідь. Річки Інгул, Стовпова, Березівка, Сагайдак. 8. Запитання. На якій річці створено Софіївське водосховище? Відповідь. Річка Інгул.

9. Запитання. В якій області бере початок р. Інгул? Відповідь. Кіровоградська область.

10. Запитання. До яких річок належить р. Інгул, а саме: велика, середня чи мала. Відповідь. Середня.

11. Запитання. Яка місцева назва мілководних заводей на Софіївському водосховищі? Відповідь. Заріжки.

12. Запитання. Яка найбільша за розмірами риба водиться у Софіївському водосховищі? Відповідь. Сом.

13. Запитання. Який видатний український письменник, проїжджаючи неподалік, милувався природою Приінгулля після повернення з ГУЛАГУ? Відповідь. Остап Вишня після повернення з ГУЛАГу в 50-ті роки милувався природою в с. Новоантонівка, де гарний став по балці (річці) Сагайдак. Коли під’їхав місцевий селянин Яків Бондаренко з Розанівки, він поспілкувавшись, сказав, що тут був Остап Вишня.

14. Запитання. Звідки походить назва р. Стовпової? Відповідь. Назва р. Стовпової (протікає по території регіонального ландшафтного парку «Приінгульський») походить від того, що вздовж неї йшла дорога, яка з’єднувала Єлізаветградський і Херсонський повіти і по дорозі стояли через версту стовпчики.

15. Запитання. Біля якого сільського населеного пункту зберігся підвісний міст через р. Інгул? Відповідь. с. Щорсове.

16. Запитання. Розкажіть яку-небудь легенду, пов’язану з природними об’єктами, розташованими на території парку. Відповідь. Наприклад, назва ділянки парку «Чортів міст» пов’язана з історією про двох братів-турків, які влаштували тут платну переправу через річку. Смаглявих турків місцеві жителі прозивали чортами, так і увішла у вжиток назва «Чортів міст».

17. На якій скелі проглядаються контури кількох (вважають сімох) скам’янілих богатирів, які захищали свій край від набігів завойовників, але були зачаровані хазаро-іудейським чаклуном. Він скам’янів разом з воїнами.? Відповідь. Скеля скам’янілих богатирів.

18. Запитання. Які інші назви має скеля скам’янілих богатирів ? Відповідь. «Стовп», «Богатирі», «Кам’яні богатирі», «Хазарська»

19. Запитання. Де розташований один із найбільших штучних водоспадів Миколаївщини? Відповідь. Софіївський гідровузол, недалеко від греблі Софіївського водосховища.

20. Запитання. Яке місце за розмірами посідає Софіївське водосховище в області. Відповідь. Друге. На першому Олександрівське.

21. Запитання. Яке звання отримав парк під час всеобласної громадської акції 2008-2009 р., пов’язаної з вибором найкращих природних об’єктів. Відповідь. Звання одного із семи природних чудес Миколаївщини.

22. Запитання. Коли день народження парку? 17 грудня.

23. Запитання. Для чого створено РЛП «Приінгульський»? Відповідь. Для збереження ділянки долини р. Інгул з її типовими та унікальними природними комплексами.

24. Запитання. До складу якого фонду входить регіональний ландшафтний парк «Приінгульський»? Відповідь. До складу природно-заповідного фонду.

25. Запитання. Які інші заповідні об’єкти розташовані на території РЛП «Приінгульський»? Відповідь. Гідрологічний заказник «Софіївське водосховище», ботанічний заказник «Пелагеївський».