Загальні відомості

Регіональний ландшафтний парк «Приінгульський» створений рішенням Миколаївської обласної ради від 17.12.2002 № 6 «Про створення об’єкта природно-заповідного фонду місцевого значення регіонального ландшафтного парку «Приінгульський». Його площа становить 3152,7 га. Він розташований у Баштанському (раніше – Новобузькому) районі Миколаївської області.
Регіональний ландшафтний парк «Приінгульський» (далі – Парк) — це природоохоронна рекреаційна установа. Його територія належить до природно-заповідного фонду України. Є національним надбанням, щодо якого встановлюється особливий режим охорони, відтворення та використання.

Територія Парку витягнута вздовж р. Інгул на 25,5 км смугою шириною 500 м — 2 км по річищу і схилах. Включає фрагмент середньої течії р. Інгул, Софіївське водосховище, гирлові ділянки малих річок Березівка, Сагайдак, Стовпова, прилеглу яружно-балкову систему.

Парк створений для збереження в природному стані ділянки долини р. Інгул з її типовими та унікальними природними комплексами: фрагментами цілинного степу, відслоненнями кристалічних порід, прісними водотоками, лісовими насадженнями, а також забезпечення умов для організованого відпочинку населення.

Місія – збереження природи Приінгулля.

Межі встановлені на місцевості. Землевпорядна документація затверджена розпорядженням голови облдержадміністрації від 13.02.2010 № 37-р.

Із загальної площі Парку 33 % знаходяться у постійному користуванні установи.

Спеціальну адміністрацію як комунальну установу створено 2007 року.