Освітні матеріали

Екологічні ігри: Впізнай дерево!

By 03/05/2013 No Comments

Вам знадобляться:

  • Пов’язки на очі
  • Уважно обрана територія з розташованими на ній деревами. Потрібно впевнитися, що на ділянці немає явних небезпечних об’єктів для людини із зав’язаними очима (вода, кропива, ожина, дірки, шипи і т.д.).
  • Також потрібно впевнитися, що на ділянці є достатньо дерев нормального розміру і на достатній відстані одне від одного і що їх стовбури – легко доступні, тобто не закриті кущами. Ідеальний варіант – буковий гай.

Правила гри:

Оригінальна назва «гра землі». Поділіть дітей на пари або по три. Якщо можливо або якщо діти досить маленькі, бажано, щоб у кожній групі був один дорослий на «пару» дітей. Один учасник з групи носить пов’язку.

Значно простіше показати учасникам, як грати, ніж пояснювати правила гри. Одній дитині зав’язують очі, а інша дитина підводить першу до дерева кружним шляхом. Дитина із зав’язаними очима намагається на дотик, на запах і навіть на смак пізнати дерево якомога краще, запам’ятати його форму та властивості. Потім дитину знову відводять на відстань, знімають пов’язку, та дитина намагається знайти «своє» дерево. Потім інша дитина в групі робить спробу. Продовжуйте обмінювати дітей і пробуйте різні дерева. Можете спробувати різні ділянки території з різними видами дерев і подивитись, простіше чи складніше певна ділянка.

Під час проведення гри потрібно звертати увагу на безпеку дитини із зав’язаними очима, щоб партнер обережно підводив її до дерева. Якщо це необхідно, можна встановити межі, оминаючи небезпечні ділянки.

Гра відмінно підходить для того, щоб розповісти дітям про різні види дерев, про рослини і тварин, що живуть поруч з ними, які види дерев не ростуть в даній місцевості і т.д.

Підготовлено О.О. Чуприною, науковим співробітником
регіонального ландшафтного парку «Приінгульський»