Правила відвідування

Індивідуальні відвідування. При плануванні подорожі до території регіонального ландшафтного парку «Приінгульський» рекомендуємо попередньо зв’язатися з адміністрацією Парку. Ви отримаєте актуальну інформацію про те, як доїхати, який стан доріг, які об’єкти чи туристичні маршрути відвідати в залежності від пори року, де безпечно встановити намет. З настанням пожежонебезпечного періоду встановлюються певні обмеження на відвідування природних екосистем, про що вас поінформують фахівці Парку, щоб відпочинок був приємним і безпечним.

Екскурсії та відвідування еколого-освітнього центру відбуваються за попереднім записом за телефонами, вказаними на сайті у розділі «Контакти».

Організовані відвідування. Якщо ваш відпочинок організовують туристичні фірми, турклуби, фізичні особи-підприємці, громадські організації, то радимо переконатися, чи укладено ними угоду з адміністрацією Парку про проведення рекреаційної діяльності на території РЛП «Приінгульський». Це є важливим для узгодження туристичного маршруту, якісного екскурсійного супроводу.
Якщо на відпочинок до Приінгулля ви вирушаєте компанією самостійно на декількох автомобілях, або з намірами встановити намети, то дату і місце відпочинку на природі варто узгодити з адміністрацією Парку. Фахівці нададуть рекомендації про безпечні та більш зручні місця. Таким чином ваш відпочинок буде більш організованим. Ви уникнете необхідності переміщення наметів на інші галявини на вимогу служби державної охорони природно-заповідного фонду, у разі розбиття табору в непередбачених для цього місцях.

Суб’єктам туристичної діяльності. Рекреаційно-туристична діяльність на території РЛП «Приінгульський» організовується на підставі угод з адміністрацією Парку, що визначено законодавством. Відвідування певних об’єктів або в окремі періоди, наприклад, пожеженебезпечний, можуть бути обмежені, що доцільно уточнювати з адміністрацією Парку. Без угод, попереднього узгодження дати подорожі та маршруту діяльність розцінюється як самовільна, надання послуг на території РЛП «Приінгульський» буде обмежене до укладання такої угоди. Для комфортного відпочинку туристів у Приінгуллі рекомендуємо угоди укладати заздалегідь.

Правила поведінки під час відвідувань
Під час перебування на території РЛП «Приінгульський» необхідно дотримуватись правил поведінки у природному середовищі, які відповідають загальним нормам культури поведінки та правил техніки безпеки.

РЛП «Приінгульський» розділяє принципи концепції «Поважай природу» — правил гарного дозвілля на природі, що розроблені European Wilderness Society (Європейським товариством дикої природи).
Принципи:
-Знай, куди йдеш.
-Залишайся на стежці.
-Мінімізуй вплив кемпінгу.
-Зберігай чистоту природи.
-Розводь вогнище відповідально.
-Вияви повагу.
-Поважай диких тварин.
-Поважай інших.
-Зважай на захист худоби.