Освітні матеріали

Рольова гра «Створюємо заповідний об’єкт»

By 03/05/2013 No Comments

Рольова гра „Створюємо заповідний об’єкт” орієнтована на учнів середніх та старших класів шкіл, студентів перших курсів вищих навчальних закладів.

Її мета – сприяти формуванню у молоді власної позиції щодо збереження довкілля та розуміння шляхів її втілення.

Умови проведення гри. Ведучий (вчитель) обирає сім учасників: (голову сільської ради, вчителя біології місцевої школи, двох місцевих жителів, трьох депутатів сільської ради).

Ситуація. Формується місцевий бюджет. На нараді у голови сільської ради вирішується питання щодо підтримки ініціативи вчителя біології виділити кошти на створення в околицях села заповідного об’єкту. Мета – збереження рідкісних рослин, що занесені до Червоної книги України.

Вчитель біології виступає з першою промовою, потім заслуховується думка представників місцевої громади та позиція депутатів. Приймається підсумкове рішення.

Орієнтовний сценарій.

Голова сільської ради. Він відкриває засідання, після виступу вчителя надає слово іншим учасникам засідання, висловлює власну позицію, узагальнює результати обговорення та озвучує прийняте рішення.

Вчитель біології. Обґрунтовує необхідність виділення з місцевого бюджету коштів на створення заповідного об’єкту для збереження видів рослин, які більш ніде у світі не зростають або мало поширені (можна обрати один з видів рослин або групу видів). Підкреслює, що створення заповідної території збереже та покращить можливості проведення занять з учнями на природі, пізнавальних екскурсій для дорослого населення, збереже від можливої забудови гарне місце відпочинку. Гроші потрібні для замовлення проектної документації зі створення заповідного об’єкту.

Місцевий житель (перший). Підтримує ідею створення заповідного об’єкту, пропонує прибрати сміття, встановити дерев’яні лави для відпочинку, заготовляти лікарські рослини тощо.

Місцевий житель (другий). Не підтримує ідею створення заповідного об’єкту, пропонує витратити гроші на ремонт дороги.

Депутат сільської ради (перший). Уважно вислуховує аргументи сторін і самостійно обирає позицію щодо виділення коштів на створення заповідного об’єкту або ремонт дороги. Наводить власні доводи.

Депутат сільської ради (другий). Не підтримує ідею створення заповідного об’єкту. Вважає, що територія не має природоохоронної цінності, бо рослини ростуть повсюди. Відпочивати краще в санаторіях чи базах відпочинку.

Депутат сільської ради (третій). Підтримує ідею створення заповідного об’єкту. Зазначає, що територія є чудовим місцем відпочинку, яке необхідно зберігати в природному стані. Розорювання, заліснення чи забудова її є неприпустимими.

Ведучий підводить підсумки обговорень.