Новини парку

Львівський бабак Мишко віщує пізню весну

By 17/02/2014 No Comments

У суботу, 15 лютого, на Стрітення львівський бабак Мишко традиційно спрогнозував прихід весни. За прогнозом львівського бабака, який, побачивши свою тінь, втік з клітки, за його прогнозом весна буде пізньою і настане через шість тижнів.

Прогноз бабака озвучив директор Львівського міського дитячого еколого-натуралістичного центру Ігор Антахович.

Сьогодні бабак Мишко, незадоволений тим, що перервали його зимову сплячку, втік від екологів, коли ті намагалися дістати його з клітки, багато свистів і впіймати його вдалося лише через кілька хвилин. Коли врешті-решт бабака-«віщуна» зловили, то, за його прогнозом, він напророкував, що зима триватиме ще шість тижнів.

Як зазначив Антахович, агресивна реакція бабака проявилася вперше за п’ять років. «Зазвичай він спокійний. Ми його потурбували і він вирішив втікати. Очевидно, має бути пізня весна. Тобто, в кінці березня – на початку квітня ми будемо відчувати справжнє весняне тепло», – сказав Антахович.

Проте, за його словами, інші природні прикмети не віщують такої пізньої весни. «Можна сподіватися, що весна прийде на два тижні раніше, ніж прогнозує бабак – десь у середині березня. Наприклад, наші фазани вже повністю перелиняли і готові залицятися до самок, а це одна з прикмет швидкого приходу весни», – зауважив Антахович.

За матеріалами сайту: turystam.in.ua