Новини парку

3 березня – Всесвітній день дикої природи.

By 03/03/2014 4 марта, 2014 No Comments

Нова дата екологічного календаря: 3 березня – Всесвітній день дикої природи.

20 грудня 2013 року Генеральна Асамблея ООН проголосила 3 березня – день прийняття Конвенції про міжнародну торгівлю видами дикої фауни і флори, що перебувають під загрозою зникнення – Всесвітнім днем дикої природи. Резолюцію схвалено одноголосно.

Відзначення Всесвітнього дня дикої природи покликане сприяти приверненню уваги до цінності дикої природи та її значення (екологічного, генетичного, соціального, економічного, наукового, культурного та рекреаційного) для забезпечення сталого розвитку та добробуту людини.

Офіційних (закріплених в нормативно-правових актах України) визначень «дика природа» нами не знайдено.
У Вікіпедія «дика природа» тлумачиться, як великі, в значній мірі некеровані, неконтрольовані і незмінені людьми земельні ділянки або такі, що здатні відновитися до такого стану; ділянки, де підтримується місцеве біорізноманіття (включаючи хижаків), екосистемні процеси і є малозмінена людиною нежива природа (скелі, дюни, гори, водні джерела і тощо). На цих ділянках дика природа відтворюється без допомоги людини, природним шляхом, зберігаючи саморегуляцію за рахунок внутрішніх зв’язків. Дика природа — це земля з власною волею. Територія дикої природи допускає сучасне невелике і ненастійливе людське вторгнення, але так, щоб природні процеси продовжували еволюціонувати.

Після такого визначення починаєш замислюватися, а як багато в Україні залишилося фрагментів дикої природи? Яка площа має бути у природної території, щоб надати їй визначення «дика»?

Колектив регіонального ландшафтного парку «Приінгульський» вітає з Всесвітнім днем дикої природи! Будьмо відповідальними!

Підготовлено дирекцією регіонального ландшафтного парку «Приінгульський». Використано матеріли http://uk.wikipedia.org/