Новини парку

Вітаємо з міжнародним Днем Землі

By 21/04/2014 25 декабря, 2014 No Comments
International Earth Day

22 квітня – Всесвітній день Землі, свято єднання народів планети у справі захисту навколишнього середовища і збереження тих щедрот і природних ресурсів, якими наділила нас природа.

Спочатку цей день святкували в багатьох країнах світу як день весняного рівнодення, щоб відзначити момент, коли починається весна (в Північні півкулі) або осінь (в Південній).

Перша «одноразова» акція цього дня пройшла 1970 року в США. Її успіх надихнув організаторів, і з того часу святкування стало регулярним.

Сьогодні День Землі відзначають в багатьох країнах світу. Цього дня, за традицією, лунає Дзвін Миру, що закликає людей Землі відчути всепланетну спільність і докласти зусиль, щоб захистити мир на планеті та зберегти красу й багацтво нашого спільного дому. Дзвін Миру — це символ спокою, мирного життя та дружби, вічного братерства й солідарності народів світу. І водночас — це заклик до дії в ім’я збереження миру і життя на Землі, збереження Людини і Культури.

Перший Дзвін Миру був встановлений у штаб-квартирі ООН в Нью-Йорку 1954 року. Він відлитий з монет — дитячих пожертв з усіх континентів — і є символом глобальної солідарності людей Землі. У нього також вплавлени ордени та медалі, інші почесні знаки людей багатьох країн. Напис на Дзвоні промовляє: «Хай живе загальний мир у всьому світі».

Дзвін Миру встановлено в багатьох країнах світу — в Австрії, Японії, Німеччині, Польщі, Туреччині, Мексиці, Австралії, Монголії, Філіппінах, Канаді, Бразилії, Аргентині, Еквадорі, Узбекистані та в інших країнах.