Новини парку

Деякі відомості про мігруючих птахів

By 13/05/2014 25 декабря, 2014 No Comments
migrating birds

Приблизно 5 мільярдів суходільних птахів мігрує кожного року з Європи до Азії і Африки. Ще більше мігрує птахів у інших частинах світу.

Багато птахів протягом міграції зупиняється для відпочинку, живлення і поповнення енергетичних запасів організму. Такі місця є надзвичайно важливими для успішної міграції.

Енергію птахи отримують через корм, і вона накопичується у їхньому тілі у вигляді жиру. Завдяки цьому перед міграцією власна вага деяких птахів може зрости вдвічі.
А от ластівки не накопичують багато жиру, тому що їхній корм — літаючі комахи. Ластівки здатні живитися під час польоту.

Хижі птахи, лелеки і журавлі надто великі, щоб накопичувати в організмі великі запаси жиру. Якщо б вони це робили, вони не змогли б злетіти. Ці птахи використовують ширяючий політ у подорожах на великі відстані. Вони знаходять висхідні (термальні) потоки повітря і піднімаються в них, використовуючи властивості цих потоків, ледве змахуючи крилами. Досягнувши вершини потоку, птахи просуваються на великі відстані, потім знаходять інші потоки. Подорожуючи таким чином, вони не витрачають багато енергії.

Джерела інформації: Українське товариство охорони птахів, http://pernatidruzi.org.ua/art.php?id=24, http://uk.wikipedia.org/