Освітні матеріали

Екологічна гра: Я — еколог!

By 22/08/2014 1 сентября, 2014 No Comments

Ціль гри :

Дати можливість дітям проявити себе в якості захисника природи, подумати про шкоду, що наноситься людиною природі, розвинути в дітях прагнення до охорони довкілля .

Інвентар :

Шестигранний кубик з цифрами від 1 до 6 на гранях, шість конвертів. На конвертах написані екологічні проблеми.

Якщо в грі беруть участь учні 9- 11 класів, то конверти присвячені глобальним проблемам екології : озонові діри, знищення тропічних лісів, парниковий ефект і т. д.

Якщо беруть участь діти 5-8 класів, то проблеми легші : яри, забруднення повітря, загазованість міст, вирубування лісів і т. д.

У конвертах знаходяться можливі варіанти рішення тих екологічних проблем, які написані на конверті. Гра може бути особистою, і командною.

Правила гри :

Учасники по черзі кидають кубик і залежно від цифри, що випала, отримують екологічну проблему, тобто конверт. Впродовж певного часу учасник або команда дають один з варіантів вирішення проблеми, яку вони отримали.

Якщо команда не може дати відповідь вона може скористатися підказкою з конверта, але тільки 2 рази. Причому, якщо підказка, яку вони отримують з конверта вже була запропонована якою-небудь командою або учасником, вона не зараховується, використавши 2 підказки і не знайшовши відповіді команда або учасник вибувають з гри.

Перемагає той учасник або команда, які залишаться в грі.