Цінності

Тварини

Тваринний світ – типовий для Степу. Найбільш чисельною є ентомофауна, яка з урахуванням сезонних видів становить 1800-2100 видів. 31 вид комах занесено до Червоної книги України, серед них: поліксена, дибка степова, махаон, сатурнія грушева, бражник дубовий.

У Софіївському водосховищі звичайними видами є судак, щука, сом, окунь, верховодка, плітка та ін. Підтверджено мешкання 23 видів риб, з них 6 видів є рідкісними.

Усі 5 видів амфібій та 6 видів рептилій, які мешкають на території Парку, знаходяться під охороною міжнародних конвенцій. Полоз каспійський та ящірка зелена занесені до Червоної книги України.

Видовий склад птахів включає рідкісні для Європи та України види: огар, шуліка чорний, лунь польовий, лунь лучний, канюк степовий, сова болотяна, совка, сиворакша, сорокопуд сірий та ін. Всього в орнітокомплексі Парку налічується 143 види.

На скелі Пугач постійно мешкає колонія ластівки міської. Її гніздування на природному субстраті – унікальне явище в Україні.

На території виявлено 34 види ссавців, з них майже половина знаходяться під охороною різноманітних природоохоронних документів, у т.ч. 14 є видами Бернської конвенції. Ящірка зелена, вечірниця мала, сліпак подільський та інші включені до Червоної книги України.