Рекреаційна діяльність

Рекреаційна діяльність на території регіонального ландшафтного парку «Приінгульський» направлена на задоволення пізнавальних потреб туристів, створення умов для відпочинку вихідного дня під гаслом «Відповідальні відвідування з повагою до природи».
Основними туристичними принадами Приінгулля є гармонійне поєднання водойм, виходів скельних порід, фрагментів цілинного степу та лісових екосистем у долині річки Інгул. Заінтригують численні легенди та байки, відомості про археологічні знахідки та історико-культурні пам’ятки краю.

Територія РЛП «Приінгульський» витягнута вузькою смугою по річищу водойм та прилеглим схилам, тому є вразливою до надмірних рекреаційних навантажень. Для запобігання цьому завданням РЛП «Приінгульський» є створення умов для ефективного туризму, відпочинку та інших видів рекреаційної діяльності в природних умовах з додержанням режиму охорони заповідних природних комплексів та об’єктів.
Основними напрямами провадження рекреаційної діяльності на території РЛП «Приінгульський» є:
створення комплексного об’єкту відвідування, так званої «Садиби Тропіних», де буде туристично-інформаційний, еколого-освітній центр, музей народних промислів та ремесел;

організація та інфраструктурне облаштування туристичних та екскурсійних маршрутів, еколого-освітніх стежок, місць відпочинку на природі;

проведення екскурсій;

Координація діяльності суб’єктів рекреаційної діяльності, які планують надавати або надають послуги на території РЛП «Приінгульський»;
оцінка рекреаційних ресурсів території;

надання платних послуг, пов’язаних із дозвіллям;

участь у заходах з питань розвитку рекреаційно-туристичної діяльності.

Ми підтримуємо принципи концепції «Поважай природу» – правил гарного дозвілля на природі, що розроблені EuropeanWildernessSociety (Європейським товариством дикої природи). Вони відображені у правилах відвідування території регіонального ландшафтного парку «Приінгульський».
Заохочуємо розвиток зелених маршрутів за критеріями ГрінвейсGreenways (Асоціація Зелених Маршрутів в Центральній і Східній Європі – CEG).
Рекреаційна діяльність на території РЛП «Приінгульський» здійснюється відповідно до Положення про рекреаційну діяльність у межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду України, затвердженого наказом Міністерства охорони навколишнього природного середовища від 22.06.2009 № 330.