enuk
 

Новини парку

Височинне Поінгулля і його цікаві місця

Авторським колективом на чолі з А.Домаранським, к.геогр.н., доцентом кафедри географії та геоекології КДПУ ім. В. Винниченка, підготовлено карто-схему “Височинне Поінгулля і його цікаві місця”. Парк «Приінгульський» – серед них. Карто-схема вийшла друком в січні 2017 року.

Про рослини Приінгулля


На офіційній сторінці парку в соціальній мережі Facebook періодично публікуються замітки із циклу «Знайомство з рослинами Приінгулля». Можна більше дізнатися про типові та унікальні рослини, які зустрічаються на півдні України та території регіонального ландшафтного парку «Приінгульський».

РЛП «Приінгульський» -об’єкт смарагдової мережі України!


На Миколаївщині виділено 15 територій особливого природоохоронного значення – об’єктів Смарагдової мережі.
РЛП «Приінгульський» – серед них! Код об’єкту – UA0000166.
Дякуємо усім, хто доклав зусиль до підвищення статусу приінгульської території.
Переглянути інші смарагдові об’єкти можна за посиланням ARCGis – Смарагдова мережа України

СМАРАГДОВА МЕРЕЖА В УКРАЇНІ


23 листопада на сайті Міністерства екології та природних ресурсів України опубліковано новину, що 271 природоохоронна територія України увійшла до переліку об’єктів Смарагдової мережі Європи.
В Страсбурзі (Франція), під час 36-го засідання Постійного комітету Конвенції про охорону дикої флори та фауни і природних середовищ існування, яка діє під егідою Ради Європи, було були затверджені переліки об’єктів Смарагдової мережі Європи для України, Білорусі та Швейцарії.

Український перелік складається з 271 природоохоронного об’єкта площею 6,2 млн. га., що становить приблизно 10 % площі держави. Це надає територіям міжнародний статус як об’єкту особливого природоохоронного значення.
Надалі має бути створена система управління та моніторингу за рідкісними та зникаючими видами рослин і тварин, а також природними оселищами, які потребують заходів для збереження в рамках виконання вимог Бернської конвенції.
Заступником голови Постійного комітету Бернської конвенції був обраний представник української делегації – директор Департаменту заповідної справи Мінприроди Ігор Іваненко.
Інформація підготовлена за матеріалами http://www.menr.gov.ua/press-center/news/123-news1/5491-ponad-271-pryrodookhoronnyi-ob-iekt-ukrainy-vkliucheno-do-skladu-smarahdovoi-merezhi-yevropy


Пам’ятка щодо дотримання правил пожежної безпеки

РЛП «Приінгульський» завжди радий відвідувачам. З настанням рекреаційного періоду просимо звернути особливу увагу на необхідність дотримання правил пожежної безпеки.

Пам’ятайте: найчастіше джерелом виникнення пожежі є необережно кинутий сірник або недопалок, не загашене або неправильно розведене багаття. Пожежу може спричинити пляшка чи уламок скла, що фокусує сонячне проміння та призводить до самозагоряння прилеглих ділянок.

На території РЛП «Приінгульський» є облаштовані для відпочинку місця: «Родінський заріжок», «Струмок», «Пелагеївська», «Порожки», «Гадючка», «Березівка», «Трьохпалий». Користуйтеся старими кострищами. Важливо, щоб багаття було подалі від дерев, кущів, трав’янистої рослинності.
Після відпочинку приберіть за собою сміття. На території є сміттєзбірники.

В пожеженебезпечний період в РЛП «Приінгульський» забороняється:
– розводити вогнища;
– залишати непогашені сірники, недопалки, просмалені чи насичені бензином матеріали;
– випалювати залишки сухої рослинності.

Сподіваємося на відповідальне відвідування території РЛП «Приінгульський»!