enuk
 

Науково-популярні статті

Допитливим про ящірку зелену

Ящірка зелена

Які в Україні найкрупніші ящірки?

Найкрупніша з ящірок, що мешкають в Україні, є ящірка зелена.

Про річку Стовпову

Річка Стовпова має довжину 31,8 км і водозбірну площу 114 кв. км. Вона перегороджена в межах території Новобузького району трьома греблями, які утворюють три ставки. Річка також проходить по межі Кіровоградської та Миколаївської областей.

Про річку Сагайдак

Про річку Сагайдак. РЛП Приінгульський

Витік р. Сагайдак знаходиться в Кіровоградської області. Вона зарегульована чисельними греблями. На території Новобузького району їх п’ять.

Річка часто пересихає влітку, тому часто використовують назву Балка Сагайдак, в т.ч. в офіційних документах. Довжина річки становить 12 км, площа водозбірного басейну – 342 кв. км.

Про річку Березівку

Про річку Березівку. РЛП Приінгульський

Річка Березівка бере початок в Кіровоградській області. Вона в середній течії протікає по межі Кіровоградської та Миколаївської областей.

Ділянка лівого берегу річки (довжиною по осьовій лінії орієнтовно 5,5 км) входить до складу РЛП. Довжина р. Березівка становить 84 км, площа водозбору – 665 кв. км.

Про річку Інгул

Річка Інгул. ПРЛ Приінгульський

Основною водною артерією, навколо якої створено регіональний ландшафтний парк «Приінгульський», є р. Інгул.

За класифікацією водотоків це – середня річка. Притоками першого порядку є такі малі річки: права – р. Стовпова, ліві – рр. Березівка, Сагайдак. З водозбірної площі по балках та ярах в р. Інгул також впадають інші водотоки.

Витік р. Інгул знаходяться в Кіровоградській області, довжина річки від витоку до гирла становить 354 км, водозбірна площа – 9890 км.