enuk
 

Освітні матеріали

Інформаційні знаки очима дитини: за чистоту на природі

Ознайомитись з роботами учасників конкурсу конкурс дитячого малюнку на кращий інформаційний знак проти засмічення можна за цим посиланням.

Шпаргалка для фенологічних спостережень

На нашому сайті розміщено “Методичні рекомендації щодо ведення фенологічних спостережень за рослинами на території природно-заповідного фонду та вивчення рідкісних видів флори”. Ознайомитись з матеріалами можно за цим посиланням.

Вивчаємо первоцвіти

В Миколаївській області за літературними даними відомо не більше десяти великих місцезнаходжень брандушки різнобарвної, одне з них – на території РЛП «Приінгульський».
На нашому сайті РЛП в розділі «Публікації» – «Статті співробітників РЛП» розміщено “Методичні рекомендації щодо вивчення популяцій брандушки різнобарвної Bulbocodium versicolor (Ker Gawl.) Spreng”. Ознайомитись з ними можно за цим посиланням.
Рекомендації підготовлено співробітником РЛП для використання під час традиційної природоохоронної дитячої акції «В пошуках первоцвітів» та для усіх бажаючих вивчати цей вид. Чекаємо появи брандушки на схилах приінгульських балок!

Екологічна гра: Я – еколог!

Ціль гри :

Дати можливість дітям проявити себе в якості захисника природи, подумати про шкоду, що наноситься людиною природі, розвинути в дітях прагнення до охорони довкілля .

Інвентар :

Шестигранний кубик з цифрами від 1 до 6 на гранях, шість конвертів. На конвертах написані екологічні проблеми.

Якщо в грі беруть участь учні 9- 11 класів, то конверти присвячені глобальним проблемам екології : озонові діри, знищення тропічних лісів, парниковий ефект і т. д.

Якщо беруть участь діти 5-8 класів, то проблеми легші : яри, забруднення повітря, загазованість міст, вирубування лісів і т. д.

У конвертах знаходяться можливі варіанти рішення тих екологічних проблем, які написані на конверті. Гра може бути особистою, і командною.

Правила гри :

Учасники по черзі кидають кубик і залежно від цифри, що випала, отримують екологічну проблему, тобто конверт. Впродовж певного часу учасник або команда дають один з варіантів вирішення проблеми, яку вони отримали.

Якщо команда не може дати відповідь вона може скористатися підказкою з конверта, але тільки 2 рази. Причому, якщо підказка, яку вони отримують з конверта вже була запропонована якою-небудь командою або учасником, вона не зараховується, використавши 2 підказки і не знайшовши відповіді команда або учасник вибувають з гри.

Перемагає той учасник або команда, які залишаться в грі.

Екологічна гра “Канюки й миші”

Мета (навчальна) :
1. Ілюстрація взаємодії “хижак – жертва”
2. Ілюстрація внутрівидової конкуренції
3. Ілюстрація антропогенної дії на природу